חיפוש

איך לחסוך בעלויות ביטוח הרכב?

בביטוח החובה אי אפשר לחסוך, ובביטוח צד ג’ לא כדאי לחסוך. הכירו את האפשרויות להוזלת הביטוח המקיף לרכב

הדרך הבדוקה ביותר להוריד את עלויות ביטוח הרכב היא – למכור את הרכב. אלא שזאת כמובן אינה הצעה מעשית, בטח לא עבור מי שאינו גר בלב העיר, ועוד יותר עבור מי שיש לו ילדים שצריך להסיע לבית הספר, חוגים, חברים וכל השאר.
כלומר, ההוצאה לביטוח רכב היא, לפחות בשלב זה של החיים, חלק בלתי נפרד מתקציב המשפחה.

אז מה אפשר בכל זאת לעשות כדי לחסוך?

ראשית, חשוב להדגיש כי יש שני דברים בהם אסור לחסוך;
באחד אי אפשר לחסוך גם אם רוצים, וזהו ביטוח החובה, שבלעדיו כמובן אסור לנהוג ברכב.
בשני מאוד לא כדאי לחסוך – ביטוח צד ג’, שמגן עליכם מפני תביעות נזקי רכוש שנגרמו לצד שלישי כתוצאה מן השימוש ברכב. זהו אינו כיסוי חובה, אך המלצתנו החד-משמעית היא לא לצאת לדרך בלעדיו. הסיכון הוא עצום, שכן תביעות נזק של צד שלישי עשויות להגיע לסכומים גבוהים.
ביטוח צד ג’ לרכב אינו ביטוח חובה עפ”י חוק, אך הוא ביטוח חובה עפ”י ההיגיון והזהירות.

המקום לחיסכון בבעלויות ביטוח הרכב הוא בביטוח המקיף.

רכישת רכב ישן ששוויו נמוך עשויה לחסוך לכם את הביטוח המקיף בכללותו, אך אם ברשותכם רכב משנתון מתקדם, כדאי להגן על הרכוש היקר הזה.
החיסכון בביטוח המקיף מתחיל בהתאמת הכיסויים לאופן השימוש ברכב. לא כל רכב צריך הכל ובאותו היקף. ניתוח מאפייני השימוש יכול להוביל לחיסכון משמעותי.

התאמה של הכיסויים לרכב המבוטח חשובה במיוחד כאשר במשפחה יש יותר מרכב אחד בבעלות ישירה (לא רכב חברה). עוד יותר, כאשר במשפחה יש גם נהגים צעירים.
דרך נוספת לחסוך היא להגביל את השימוש של נהגים צעירים לאחד מן הרכבים (במידה ויש יותר מאחד), וכך לחסוך את התוספת המשמעותית שכרוכה בביטוח לנהגים חדשים וצעירים עבור הרכב השני.
ניתן גם להגביל את זמני הנהיגה של צעירים – למשל לסופי שבוע בלבד. פתרון זה מתאים במיוחד למשפחות בהן הילדים משרתים בצבא ומגיעים לחופשות בסופי שבוע.

ככל שמגדילים את ההשתתפות העצמית בביטוח המקיף לרכב, כך מקטינים את העלות החודשית השוטפת. במקרים מסוימים כדאי לשקול גם את האפשרות הזאת.

השורה התחתונה היא: אפשר לחסוך בביטוח הרכב, בלי מבצעים ובלי להתפשר. דברו איתנו ונמצא לכם את הפתרון האיכותי ביותר במחיר הטוב ביותר.