חיפוש

הטלטלה בבנקאות העולמית והחיסכון שלכם

המערכת הבנקאית בישראל יציבה יותר מאחיותיה בעולם. זה אומר שאין מקום לחשש או להחלטות בהולות, אבל יש מקום לחשב מסלול מחדש. אנחנו לשירותכם

להתמוטטות של בנק SVB ולקשיים שחווים בנקים גדולים בארה”ב, יש השלכות רבות, על ענף הבנקאות, על שוקי ההון, על הרגולציה ועוד. לדוגמא: תגובה מיידית לאירועים היתה התחזקות דרמטית של הביטקוין, וזאת למרות שגם בנקים עם מעורבות גבוהה בשווקי הקריפטו ספגו מהלומות קשות.

אפשר לומר ששוקי הכסף העולמיים מגששים את דרכם לאחר החשיפה, כאשר העתיד כרגע לוט בערפל.

פורבס ישראל - בנקאות ארה"ב

לכתבה בפורבס ישראל 12.03.2023

מה שחשוב לנו במיוחד, כי זה חשוב לכם במיוחד, הוא כיצד משפיעים האירועים על החיסכון לטווח ארוך – החיסכון הפנסיוני וחסכונות אחרים?

לפעול בקור רוח

המערכת הבנקאית בישראל כבר הוכיחה את יציבותה ביחס למערכות בנקאות בעולם, כולל בעתות משבר חמורות. לפיכך אין סיבה לחששות ובוודאי שאין סיבה לקבל החלטות חפוזות.

בכל הקשור להחלטות פיננסיות, ההמלצה על קור רוח נכונה תמיד ולא רק בימים של משבר ודילמות, במיוחד כאשר מדובר בפתרונות חיסכון לטווח ארוך.

לחשב מסלול מחדש?

תוכניות החיסכון הפנסיוני ותוכניות החיסכון הנזילות לכל מטרה מציעות מגוון מסלולי השקעה לבחירת החוסך. המסלולים נבדלים זה מזה ברמת הסיכון/סיכוי שנובעת מרכב הנכסים בהם מושקע הכסף בכל מסלול. ניתן לעבור בין המסלולים השונים בכל עת וללא עלות.

המשמעות היא שכדאי מאוד לבחון את המסלולים השונים באופן מעמיק, להכיר אותם היטב, ולבחור את המתאים ביותר למאפייני ההשקעה שלכם באותה עת. זה תהליך שצריך לחזור על עצמו אחת לתקופה, כאשר גם החלטה להישאר במסלול נוכחי צריכה להתקבל מתוך שיקול דעת.

להיות בעניינים, להתייעץ עם המומחים

זה קשה אבל חשוב: לעקוב באופן שוטף אחרי אירועים כלכליים בארץ ובעולם, שכן כל אחד מהם עשוי או עלול להשפיע על החיסכון שלכם, ועל המקורות שיעמדו לרשותכם בעתיד.

לצורך המעקב יש לכם את אתרי האינטרנט הכלכליים והפיננסיים. לצורך קבלת ההחלטות יש לכם אותנו – המומחים שלכם לחיסכון ארוך טווח. אנחנו לשירותכם בכל עת.