חיפוש

ביטוח צמ”ה בהתאמה אישית – הכירו את השיקולים

פתרון ביטוח צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) מורכב משורה ארוכה של פרמטרים ושיקולים מקצועיים המשפיעים על מבנה הביטוח, היקפי הכיסו, ועלות הביטוח

צמ”ה (ציוד מכני הנדסי) חשוף לשורה של סיכונים וזקוק להגנות ביטוח ייחודיות. לכן קיים ביטוח מיוחד עבור צמ”ה. רבים סבורים כי ביטוח זה “סוגר את כל הפינות” בכל הקשור לצמ”ה – אך הדברים, כפי שכבר ניחשתם, קצת יותר מורכבים.

כמה נקודות למחשבה, למי ששוקל ביטוח צמ”ה או רוצה לבדוק את הכיסויים שיש לו:

 • ביטוח צמ”ה בסיסי מכסה מגוון סיכונים כגון: נזקי אש, גניבה, פריצה, התנגשות, התהפכות, חבלה בזדון. הכיסוי תקף לציוד בעבודה או “במנוחה”.
  הפוליסה דורשת אמצעי מיגון מסויימים כנגד סיכונים אלה. ציוד הנחשב “ציוד נטוש” אינו מכוסה.
 • הכיסוי כולל חלקים ואביזרים המחוברים/קשורים דרך קבע לציוד המבוטח, בכלל זה חלקים ואביזרים בארגזי מטען. הכיסוי אינו חל על חלקים ואביזרים מתכלים.
 • הכיסוי אינו כולל נזקים כתוצאה מתיקונים בציוד, שכן אלה מכוסים בביטוחים של מבצע התיקונים. בדומה, הכיסוי אינו תקף לשינויים ושיפורים שבוצעו בצמ”ה המבוטח.
 • הכיסוי תקף בכל שטחי מדינת ישראל. להחלת הכיסוי גם באזור יו”ש יש לרכוש הרחבה מיוחדת.
 • יש ציוד המחויב בביטוח חובה, בדומה לכלי רכב, ויש ציוד שלא. לביטוח שאין לו ביטוח חובה, כדאי לשקול הרחבה של כיסויי צד שלישי לנזקי גוף. גם כאשר קיים ביטוח חובה, ניתן להרחיב את כיסויי צד ג’ לנזקי גוף שאינם מכוסים.
  כמו-כן, מומלץ לבדוק את ביטוח חבות מעבידים, במסגרת ביטוח עסק, שמבטיח כיסוי למקרה של פגיעה של עובדים בתאונה הקשורה לצמ”ה שאינו מבוטח בביטוח חובה.
 • חלק מן הפוליסות לביטוח צמ”ה כוללות כיסוי מובנה לשבר מכני, וחלק מן הפוליסות מחריגות שבר מכני, ומחייבות רכישה של הכיסוי בנפרד כהשלמה.
 • כיסוי לחילוץ וגרירה הוא הרחבה לפוליסה ויש לרכוש אותו בנפרד (כולל שבר שמשות).
 • במרבית הפוליסות קיים קיזוז של בלאי מעלות התיקון (ניכוי בלאי מנזק חלקי), כך שהפיצוי עלול להיות נמוך. לכן, כדאי לשקול הרחבה של הכיסוי, המבטיחה פיצוי לפי עלות התיקון בפועל. כיסוי זה תקף במקרה של נזק חלקי בלבד ולא במקרה של אובדן מוחלט (טוטאל-לוס).
 • ניתן לבטח צמ”ה כנגד נזקי רעידת אדמה.

כפי שאתם מבינים, בניית מעטפת ביטוח לצמ”ה דורשת ניתוח מקיף ומדויק של הציוד, החריגים, מאפייני הפעילות של הציוד, ושורה של פרמטרים ושיקולים המשפיעים על מבנה הביטוח, היקף הכיסויים וכמובן גם על מחיר הביטוח.

אנו מתמחים בביטוחי צמ”ה לקבלנים וחברות תשתית ומספקים פתרונות מותאמים אישית, ושירות מקצועי לאורך כל הדרך.

ביטוח קבלנים בהתאמה אישית
הניסיון עושה את ההבדל

צרו קשר לתיאום שיחה עם המומחים שלנו