חיפוש

6 דברים שכדאי לדעת על ביטוח תכשיטים

ביטוח תכשיטים במסגרת פוליסת ביטוח תכולת דירה אינו מספק כאשר ברשותכם תכשיטים יקרים במיוחד. הכירו את האפשרויות להגנה על התכשיטים שלכם

  1. פוליסת ביטוח תכולת דירה כוללת כיסוי מובנה לתכשיטים וחפצי חן. עד 10% מסכום הביטוח בפוליסה יכול להיות מוקדש לביטוח תכשיטים, כאשר לתכשיט בודד ניתן להקדיש רק עד 2% מסכום הביטוח. כיסוי זה תקף רק לאובדן בתוך הבית כתוצאה משריפה או גניבה וכד’.
  2. ניתן לרכוש בתשלום נוסף הרחבה מיוחדת בשם ‘כל הכיסויים’ המאפשרת כיסוי מורחב לתכשיטים. בעת רכישת ההרחבה יש לספק לחברת הביטוח רשימה של התכשיטים המבוטחים בצירוף תיאור התכשיטים והערכת שמאי או תכשיטן מוסמך לכל תכשיט. הרחבת ‘כל הכיסויים’ תקפה גם לאובדן של תכשיטים מחוץ לבית. חברת הביטוח דורשת בדרך כלל התקנת אמצעי מיגון, כגון אזעקה, לצורך אישור הרחבת ‘כל הסיכונים’.
  3. למעשה, במסגרות הביטוח הרגילות של ביטוח דירה ורכוש אין אפשרות לבטח תכשיטים יקרי ערך במיוחד בשווי האמיתי שלהם. ביטוחים אלה נעשים במסגרות עסקיות באמצעות פוליסות מיוחדות, בדומה לביטוח יצירות אמנות במוזיאונים. פתרונות אלה מתאימים גם לאוספים יקרים, חפצי אמנות ועוד.
  4. אם יש ברשותכם אוסף תכשיטים יקר במיוחד חשוב להגן עליהם באמצעות כספות. מומלץ מאוד על רכישת שירותי כספת באחד מן הבנקים או בחברה ייעודית לשירותי כספות.
  5. כאשר תכשיטים יקרים נמצאים בבית, לדוגמא לצורך ענידה בעת אירוע חשוב ויוקרתי, כדאי לשמור אותם לפני ואחרי השימוש בכספת ביתית עד להעברתם חזרה לכספת בבנק.
  6. שום ביטוח בעולם אינו יכול לפצות על ערך רגשי של תכשיטים או חפצי חן, כגון תכשיטים שעברו בירושה או שנקנו והתקבלו בנסיבות אישיות מיוחדות. לכן ככל שמשקיעים בביטוח – וחשוב להשקיע בביטוח – אין תחליף לאמצעי הגנה פיזיים.

צוות הסוכנות עומד לשירותכם לייעוץ בכל הקשור לפתרונות ביטוח תכשיטים ולפתרונות ביטוח דירה – תכולה ומבנה.