חיפוש

ביטוח סיעודי – כדאי להתחיל מוקדם

למה חשוב להתייחס לביטוח סיעודי כחלק ממערך התמיכה הכלכלית לגיל הפרישה, ומדוע כדאי לרכוש אותו כבר בתחילת הדרך

ביטוח סיעודי הוא, כנראה, הביטוח הכי חשוב שאתם לא חושבים עליו. הסיבות לדחיית המחשבה על ביטוח סיעודי הן רבות ומגוונות, החל מהדחקה פשוטה (זה רחוק) ועד הטעות הנפוצה, שאם יש פנסיה אין צורך בביטוח סיעודי.

ביסוד ההדחקה ניצבת המחשבה השגויה שביטוח סיעודי מיועד רק לגיל התשישות. לא כך הדבר; ביטוח סיעודי נועד לספק מעטפת כלכלית תומכת גם למי שמגיע למצב סיעודי כתוצאה מתאונה או מחלה, וזה – לצערנו – עלול לקרות בכל גיל. לכן, כדאי מאוד שלכל אחד מבני המשפחה יהיה כיסוי סיעודי לאורך כל הדרך.

אבל בואו נתמקד כעת בייעוד המרכזי של ביטוח הסיעוד, והוא לספק לאדם משענת כלכלית ראויה בהגיעו לגיל בו הוא אינו יכול עוד לטפל בעצמו.
במילים אחרות, ביטוח סיעודי הינו חלק מן המערך הפנסיוני של כל אחד ואחת, אלא שבניגוד לתוכניות הפנסיה, שהן חובה עפ”י חוק, רכישת כיסוי סיעודי היא לשיקולו של הצרכן.

ההבדל בין השניים הוא משמעותי; תוכניות הפנסיה מיועדות למימון צרכי החיים השוטפים, בתקופה שלאחר הפרישה, כאשר לאדם אין למעשה הכנסות. ביטוח הסיעוד מיועד לצרכים ייחודיים הנובעים ממצב סיעודי. כלומר, במצב סיעודי יש צורך בשני הדברים – כיסוי לצרכים השוטפים וכיסוי לצרכים הייחודיים.

אם הביטוח הסיעודי הוא חלק מן ההערכות הפיננסית לגיל הזקנה, מן הסתם ראוי לשקול לצרף אותו לסל הביטוחים האישי יחד עם הבחירה בתוכנית הפנסיה – מייד עם הכניסה למעגל העבודה.

לרכישת ביטוח סיעודי בשלב מוקדם של החיים, בגיל צעיר יש מספר יתרונות חשובים:

  1. משלים את הכיסויים למצבי קיצון, יחד עם כיסוי לאובדן כושר עבודה וכיסוי למקרה מוות הכלולים בתוכניות פנסיה מסוג קרנות פנסיה וביטוח מנהלים (בקופות גמל מרכיבים אלו אינם קיימים).
  2. מביטוח שקט נפשי לאורך כל הדרך. הידיעה כי בכל מצב, ולו הקשה ביותר, יש כיסוי נאות לכל מגוון הצרכים מרגיעה מאוד, ומסירה נטל כבד ממטען המחשבות והחששות שמלווים אלח אחד ואחת במבלול החיים.
  3. רכישה של ביטוח סיעודי בגיל צעיר מבטיחה תנאים משופרים בעלות חודשית נמוכה עד שולית. ככל שרוכשים את הביטוח במועד מאוחר יותר, משיגים תנאים פחות טובים במחירים יותר גבוהים.

אם עדיין אין לכם ביטוח סיעודי, זה הזמן לחשוב עליו ולדבר איתנו. אנחנו לשירותכם עם ייעוץ מקצועי ועם הפתרונות הטובים ביותר.