חיפוש

קופת גמל תיקון 190 – יותר כסף נזיל לבני 60 ומעלה

משיכה הונית מכספי החיסכון הפנסיוני שוב אפשרית בתנאים מסויימים. הכירו את קופת גמל תיקון 190

אחד היעדים החשובים של הרפורמה בשווקי הפנסיה, שהתחוללה בישראל בעשור הקודם, היה להבטיח לכל פנסיונר מינימום אמצעי קיום לאחר גיל הפרישה, תוך התייחסות לעלייה המתמדת בתוחלת החיים שמאריכה את זמן השימוש בכספי הפנסיה.

ראשית ומעל הכל, החיסכון הפנסיוני הוא חובה עפ”י חוק הן לשכירים והן לעצמאיים. כל אזרח חייב לחסוך בהתאם להכנסתו לגיל הפרישה, החל מן המשכורת הראשונה ועד האחרונה, ואין לו שיקול דעת בנושא.
שנית, הרפורמה נתנה עדיפות מוחלטת למימוש כספי החיסכון הפנסיוני בצורת קצבה חודשית, לעומת הנוהג הקודם שהתיר גם משיכה הונית (חד-פעמית) של החיסכון.

יש בכך היגיון רב והגנה על המבוטח, שלא ימצה את החיסכון בקצב מואץ ויישאר ללא אמצעי קיום כאשר אין לו הכנסות, למעט קצבת הביטוח הלאומי הזעומה.
מצד שני, ביטול האופציה למשיכה הונית פגע בפנסיונרים רבים, שייעדו לפחות חלק מן החיסכון לתוכניות שונות בגיל השלישי, וכמובן פגע בחוסכים שצברו מספיק כדי ליהנות משני העולמות.

כעת האופציה למשיכה הונית של כספים בגיל הפנסיה חזרה לזירה, באמצעות כלי שנקרא ע”ש התיקון לחוק שיצר אותו: קופת גמל תיקון 190.

אודות קופת גמל תיקון 190

קופת גמל תיקון 190 היא אפיק חיסכון חדשני המאפשר – בתנאים מסויימים – משיכה הונית של חלק מכספי הפנסיה.

מי שעבר את גיל 60 ומובטחת לו קצבת פנסיה חודשית בשיעור מינימלי, העומד כיום על 4,500 ש”ח, יכול למשוך כספים מחסכונותיו גם במשיכות הוניות. כלומר, כסף נזיל לכל מטרה מגיל 60 ואילך.

משיכות הוניות ייהנו מהטבת מס רווח הון: 15% במקום 25%, כאשר משיכה קצבתית תהנה מפטור מס מלא.

קופת גמל תיקון 190 מאפשרת בחירה בין מסלולי השקעה ברמות סיכון/סיכוי שונות, כמקובל במרבית אפיקי ההשקעה, כאשר המעבר בין מסלולים אינו נחשב לאירוע מס.

במקרה של מות המבוטח לפני גיל 75 הכספים יועברו במלואם ליורשים, לאחר גיל 75 בניכוי 15% מס.

קופת גמל תיקון 190 היא אחד מאפיקי החיסכון החדשניים העומדים לרשותכם באמצעות סוכני הביטוח.
מחפשים פתרונות חיסכון נזיל לכל מטרה – דברו איתנו.