חיפוש

ביטוח נסיעות לחו”ל בעידן הקורונה

נגמר העידן בו רוכשים ביטוח נסיעות לחו”ל ברגע האחרון. מה כדאי לדעת לפני נסיעה חיונית לחו”ל?

יידרש עוד זמן רב עד שענפי התעופה והתיירות יתחילו להתאושש ממשבר הקורונה העולמי, שלמעשה עדיין נמשך. בשלב זה, נכון לחודש יוני 2020, ההמלצה הרשמית של ממשלת ישראל היא להימנע ככל האפשר מנסיעות לחו”ל.
אם בכל זאת יש נסיעות שאי אפשר להימנע מהן, לצרכי עסקים או לצרכים פרטיים, כדאי לדעת על השינויים בעולם הנסיעות, ובעיקר בתחום ביטוח הנסיעות לחו”ל. זה לגמרי לא מה שאתם זוכרים מלפני עידן הקורונה.

תחום ביטוח הנסיעות חוזר אט אט לפעילות, בצמוד לחזרה של טיסות סדירות ופתיחת שערי מדינות ברחבי תבל. בשלב זה רק חלק מן החברות חזרו לשווק ביטוחי נסיעות לחו”ל המותאמים למצב החדש.

למה ניתן לצפות בתחום ביטוח נסיעות לחו”ל בעידן הקורונה?

  • הגבלת גיל – ביטוח נסיעות לחו”ל לא יימכר לנוסעים מעל גיל מסוים, בהיותם שייכים לקבוצת הסיכון לחלות בקורונה. ביטוחי הנסיעות שחזרו עתה לשוק קבעו סף ראשוני של גיל 80, אך יתכן כי סף זה ישתנה.
  • הגבלה של מדינות היעד – יש לשים לב למונח ‘מדינות ירוקות’ בהן הודברה מגיפת הקורונה, או שהיא נמצאת בשליטה. סביר כי ביטוח נסיעות יימכר רק לנוסעים למדינות ירוקות, או שיהיה פער מחיר גדול במיוחד בין מדינות ירוקות למדינות יעד אחרות.
  • ביטוחים לביטול נסיעה וקיצור נסיעה לא ישווקו בעתיד הקרוב.
  • פוליסות הביטוח יכללו סייגים והחרגות הקשורים להנחיות ולנהלים הנהוגים בכל מדינה, בכל הקשור למצב הקורונה באותה מדינה.
  • מבוטח שנקלע לסגר אישי או כללי במדינת היעד, יוכל להאריך את תוקף הכיסויים בפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל שיש ברשותו.
  • לא יינתן פיצוי כנגד הוצאות שהייה בגין סגר אישי או כללי במדינת היעד.

אתם ודאי מבינים שהעידן בו רכישת ביטוח נסיעות לחו”ל ברגע האחרון, ממש לפני שנכנסים לדיוטי-פרי, התסיים. אנחנו בעידן חדש בו ביטוח נסיעות לחו”ל מחייב מחשבה ותכנון מוקפדים.
אנחנו כאן לשירותכם עם המידע, הייעוץ והפתרונות.