חיפוש
פתרונות לעסקים

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

מהנדסים, בדומה לאדריכלים, עובדים במקצועות החופשיים ומספקים שירות, ייעוץ ותכנון למגוון פרויקטים גדולים במגזר הציבורי או הפרטי. במקרה של טעות הם עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם תביעת נזיקין גדולה, שבהיעדר ביטוח הם עלולים למצוא את עצמם בבעיה כלכלית קשה.

תחום הבנייה והאדריכלות הינו תחום יוקרתי אשר העוסקים בו  עובדים ברוב המקרים על פרויקטים הכרוכים בהוצאות כלכליות עצומות, בין אם מדובר על עבודה מול לקוח פרטי ובין אם מדובר על עבודה מול חברה ממשלתית או חברה פרטית גדולה – כל פרויקט דורש מהנדסים מקצועיים ובעלי ניסיון רב שכן מדובר על אחריות רבה.

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים – מדוע ולמי הוא חיוני במיוחד?

גם מהנדסים שעובדים שנים רבות במקצוע יכולים לעשות טעויות, היכולות לקרות כתוצאה מהסחת דעת, או חוסר תשומת לב. במקרים אלו, יתכן נזק כלכלי משמעותי למזמין העבודה והאחריות כולל לגבי הפיצוי תושת על המהנדסים של הפרויקט. בהיעדר ביטוח מקצועי מתאים, המהנדסים יכולים למצוא את עצמם במצב כלכלי קשה שיסכן את המשך פעילותם ועלול אף להובילם לסגירת העסק ולפשיטת רגל.

מכאן חשוב שלא לקחת סיכונים מיותרים ולרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית שתבטח את המהנדס ועובדיו בהתאם לצרכים ואופי פעילות המשרד.

מהו הכיסוי הביטוחי בביטוח המקצועי?

הפוליסה מגינה על המהנדס או אחד מעובדיו במשרד במידה ותוגש תביעה נגדו עקב רשלנות או טעות הנעשתה בתום לב. חברת הביטוח תממן את הייצוג משפטי, את הוצאות המשפט ואת הפיצויים שנקבעו בו לתובעים. החשיבות העיקרית של ביטוח זה היא להגן על המהנדס בפן הכלכלי כך שהעסק שלו יוכל להמשיך לשגשג גם במהלך ניהול התביעה ולאחריה.

מהן ההרחבות המוצעות בפוליסה זו?

חשוב ביותר בביטוח אחריות מקצועית לא להסתמך אך ורק על הפוליסה הבסיסית אלא לברר אילו הרחבות מוצעות ו/או כלולות בה, ולשלבן בהתאם לצרכי המהנדס ומשרדו.

הרחבות לדוגמה:

  • הוצאות דיבה
  • שותפים נכנסים ויוצאים
  • אובדן מסמכים
  • חריגה מסמכות ועוד.

התייעצות עם סוכנות הביטוח

על מנת להיות מוכנים ברגע האמת עם ביטוח אחריות מקצועית טוב, מומלץ לא להיענות להצעה הראשונה שנוחתת על השולחן, אלא להתייעץ עם סוכנות ביטוח בעלת ניסיון בעריכת ביטוחים למהנדסים על מנת שנסייע לכם לאתר את הפוליסה הטובה שתספק את ההגנה הטובה ביותר.
מעבר לכך, נוכל להעביר לכם  אינפורמציה וטיפים שיסייעו לכם בתהליך הרכישה.

ביטוח אחריות מקצועית
בהתאמה אישית

צרו קשר לתיאום שיחה ולקבלת הצעה