חיפוש
פתרונות לעסקים

ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים

הנדסאים עובדים במגוון תחומים בענף ההנדסה. במקרה של טעות בעבודתם השוטפת, שנעשתה בתום לב, הם חשופים לתביעות רשלנות מקצועית מלקוחותיהם ועלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם תשלומי פיצויים לא מעטים

ניתן למצוא כיום הנדסאים בכל ענף ותחום: בין אם מדובר על תחום הבטיחות, תחום הפיקוח בענף הבניה, ייעוץ בנושא איכות הסביבה, או ניהול פרויקטים – כולם מקבלים על עצמם עבודות הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי בהן נדרש ידע מקצועי רב ואחריות רבה.

ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים – מדוע לא כדאי לוותר עליו?

במקרה בו הנדסאי ביצע  טעות בתום לב שבעקבותיה נגרם נזק ללקוח, ההנדסאי עלול למצוא את עצמו מתמודד עם תביעת נזיקין גדולה כנגדו. המשמעות הפרקטית הן תשלום הוצאות משפטיות גבוהות לניהול ההליך בבית המשפט, ומעבר לכך, בהתאם לקביעת בית המשפט, תשלום פיצויים לתובעים. התמודדות עם מצב זה ללא כיסוי ביטוחי הולם היא מסוכנת ביותר מבחינה כלכלית להנדסאי הן במישור האישי והן במישור המשפחתי. לכן, מומלץ להקפיד לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית המקנה הגנה מירבית להנדסאי במקרה שתוגש תביעת נזיקין נגדו.

מה מכסה הפוליסה הבסיסית ?

הפוליסה מגינה על המהנדס או אחד מעובדיו במשרד במידה והוגשה כנגדו תביעה עקב רשלנות, טעות, או השמטה, בגין כשל בביצוע החובה המקצועית שבעקבותיה נגרם נזק בגוף או ברכוש ללקוח.

לדוגמה: נזקים לצד שלישי (הלקוח) שנגרמו כתוצאה מהחלטה או מתכנון שגוי, שעלות תיקונן גבוה. הביטוח יממן את הוצאות המשפט ואת הפיצויים שיקבעו לתובעים- במידה ויקבעו.
החשיבות העיקרית של ביטוח זה היא להגן על ההנדסאי בפן הכלכלי כך שהעסק שלו יוכל להמשיך לפעול באופן תקין במהלך ניהול התביעה כנגדו ולאחריה.

מהן ההרחבות המוצעות בפוליסת ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים?

מכיוון שהנדסאים עובדים בדרך כלל עם גופים גדולים, ועוסקים בפרויקטים בהם מעורבים השקעות של סכומי כסף משמעותיים, מן הראוי שיהיו מכוסים בפוליסה שמגנה עליהם בצורה הטובה ביותר. לשם כך ניתן להרחיב את הפוליסה הבסיסית וליהנות מההגנה האידיאלית. על מנת לקבל את המידע המקצועי והרלוונטי ביותר, המתאים באופן ספציפי לתחום העבודה של ההנדסאי אנו ממליצים לפנות אלינו לייעוץ אישי.

על מה לא כדאי לוותר בפוליסה?

ביטוח אחריות מקצועית מאפשר להנדסאים לעבוד בראש שקט. אחד מהיתרונות המשמעותיים בביטוח זה, הוא היכולת לקבל מחברת הביטוח כיסוי ביטוחי רטרואקטיבי בהתאם למועד תחילת הפעילות של ההנדסאי.

לכן, אנו ממליצים להקפיד על רישום מועד רטרואקטיבי נכון בפוליסת ביטוח האחריות המקצועית שלכם.

ביטוח אחריות מקצועית
בהתאמה אישית

צרו קשר לתיאום שיחה ולקבלת הצעה