חיפוש

חיסכון לילדים? הכירו את קופות גמל להשקעה

קופות גמל להשקעה הן פתרון לחיסכון נזיל לכל מטרה לטווח קצר ובינוני והן נחשבות היום לפתרון האטרקטיבי ביותר לחיסכון לילדים

איך לחסוך לילדים? מהו אפיק ההשקעה הטוב ביותר כדי להבטיח בסיס פיננסי משמעותי לצאצאים עם צאתם למסלול חיים עצמאי? ההתלבטות הזאת משותפת למרבית ההורים בישראל.
במשך שנים ארוכות לא היה למשפחות פתרון ראוי לנושא הכל-כך חשוב והכל-כך מבוקש. הרפורמה בשוק ההון שהתחוללה בעשור הקודם העבירה את כל כובד המשקל לחיסכון הפנסיוני, שגם הוא חשוב מאין כמוהו, והעלימה בפועל את האפשרויות לחיסכון נזיל לכל מטרה.
בשנים האחרונות הרגולטור התעורר ונענה לדרישה הבלתי פוסקת לפתרונות חיסכון אטרקטיביים לכל מטרה לטווח קצר ובינוני.

היום יש פתרון לחיסכון לילדים ובאופן מפתיע הוא לא נמצא בבנקים כמו פעם אלא אצל סוכני הביטוח.

הכירו את קופות הגמל להשקעה, חיסכון נזיל לכל מטרה

קופות גמל להשקעה הן אפיק חיסכון “טהור”, ולמרות השם המטעה אין להם כל קשר לקופות הגמל שאנחנו מכירים, המיועדות לחיסכון פנסיוני.
באמצעות קופות גמל להשקעה כל אדם יכול לחסוך בכל שנה עד 70,000 ש”ח, בהפקדות תקופתיות או חד פעמיות. משפחה בת חמש נפשות יכולה לחסוך בסך הכל עד 350,000 ש”ח בכל שנה.
הכסף הינו נזיל במלואו וניתן למשיכה בכל רגע נתון עפ”י שיקולו וצרכיו של החוסך. המס הוא על הרווחים בלבד (מס רווחי הון) ולא על הצבירה בחיסכון.

חוסכים מבוגרים, מעל גיל 60, שמושכים את החיסכון בצורת קצבה, נהנים מפטור מס מלא, כולל על הרווחים.

למי מיועדות קופות גמל להשקעה

כל מי שצריך פתרון נזיל ומניב לכל מטרה צריך לשקול את קופות גמל להשקעה. החלופות הבולטות הן פוליסות החיסכון וקרנות הנאמנות.
כאמור, מאפייני התוכנית מציבים אותה כפתרון הטוב ביותר לחיסכון לילדים, שמשלים ומרחיב את היתרונות של תוכנית ‘חיסכון לכל ילד’ של המדינה.
הטבות המס הכלולות בקופת גמל להשקעה הופכים אותה לאפיק חיסכון מועדף למי שהגיעו לתקרת ההפקדות לפנסיה ומעוניינים להגדיל את הקצבה החודשית בגיל הפרישה.

קופות גמל להשקעה משנות את חוקי המשחק בכל הקשור להשקעות של כספים פנויים. לקבלת ייעוץ ולרכישת פתרונות חיסכון – אנחנו לשירותכם.