חיפוש

11 דברים שכדאי וחשוב לדעת על ביטוח סיעודי

האם אנחנו לקראת מהפכה בביטוח סיעודי? החזון קיים אך הדרך עדיין ארוכה. בשלב זה יש רק אופציה אחת שמבטיחה מקור מימון למצב סיעודי. כדאי להתחיל בגיל צעיר

 1. מרבית האנשים מבינים לראשונה את המשמעות של ביטוח סיעודי, כאשר הם נדרשים לטפל בהורה קשיש.
 2. מצב סיעודי מוגדר בחוקים ותקנות כחוסר יכולת של אדם לבצע בכוחות עצמו פעולות בסיסיות יומיומיות כגון לקום ולשבת, להתרחץ, להתלבש ולהתפשט וכד’.
 3. הצורך הנפוץ ביותר בשירותי סיעוד הוא עבור קשישים. אוכלוסיות נוספות עבורן נדרשים שירותי סיעוד הן נפגעי מחלות ותאונות.
 4. אוכלוסיית הקשישים הסיעודיים בישראל מונה היום כ-200,000 איש. אם העלייה בתוחלת החיים היא צפויה לגדול ב-100% תוך שנים ספורות.
 5. עפ”י החוק האחריות לאדם סיעודי היא על משפחתו. המדינה מסייעת לעתים באמצעות משרד הבריאות למשפחות מעוטות יכולות, ובאמצעות ביטוח לאומי לגמלאים סיעודיים.
 6. עלות שירותי סיעוד בבית החולה נעה בין 7,000 ש”ח ל-10,000 ש”ח בחודש. עלות אשפוז סיעודי נעה בין 12,000 ש”ח ל-20,000 ש”ח בחודש.
 7. קיימת יוזמה של מספר חברי כנסת לחקיקה בנושא ביטוח סיעוד ממלכתי, בדומה לחוק ביטוח בריאות ממלכתי.
 8. עם ביטולן של פוליסות ביטוח סיעוד קבוצתי, האופציה היחידה של אדם להבטיח לעצמו מקור מימון למצב סיעודי היא באמצעות ביטוח סיעודי פרטי.
 9. ביטוח סיעודי הינו חלק בלתי נפרד מסל הביטוח האישי והמשפחתי, ומרכיב חשוב במערך הפיננסי לגיל הפרישה, יחד עם תוכניות הפנסיה.
 10. כדאי לרכוש ביטוח סיעודי בגיל צעיר ובכך להבטיח עלות סבירה גם בגיל מתקדם וכיסוי אפקטיבי ברגע האמת.
 11. צוות סוכנות ערן בר לשירותכם בתכנון ביטוח סיעודי בראייה רחבה, תוך שקלול מכלול הצרכים הביטוחיים והפיננסיים לטווח ארוך.

 פתרונות ביטוח סיעוד ללקוחותינו